
Július 7–12. között újra élettel telt meg Zold. A 6–8. osztályos diákok az élményekkel teli hét alatt a természettudományok, a matematika és az informatika világában merülhettek el – mindezt a meseszép zoldi természetben.

Megérkezésük után a diákok felfedezték a táborhelyet és környékét, a délután további részét pedig ismerkedő játékokkal töltötték. A tábor többi napja a már hagyománnyá vált program alapján zajlott: a zenére ébredés után következett a reggeli torna, majd reggeli után jöttek a tudományos műhelyek, ahol három csoportra osztva dolgoztak a diákok.

Matematika: A diákok a fraktálokról tanultak, megtanulták lerajzolni őket kézzel, és megfigyelték, hol találkoznak velük a valóságban.

Informatika 1: A fraktálokat az Imagine Logo programozási nyelv segítségével ábrázolták.

Informatika 2: A robotok programozása mellett a diákok belekóstoltak az elektrotechnikába is: áramköröket terveztek, majd össze is rakták őket.

Biológia: A patak élővilágának felfedezése és a természeti séta után mikroszkóp segítségével tanulmányozták a begyűjtött növényi metszeteket.

Kémia: Nemcsak látványos kísérleteket nézhettek végig, hanem a diákok maguk is részt vettek azok elkészítésében, illetve megtanultak betont keverni és önteni.

Fizika: Itt a diákok egy rögtönzött asztronómia laboratóriumban kísérletezhettek, ahol megtanultak az égbolton tájékozódni, kísérleteztek a bolygók mozgásával, majd meteoritkrátereket szimuláltak.

Az esős idő ellenére a délutáni program így is színes maradt: a táborozók kézműves aktivitásokon és rövid tudományos előadásokon vettek részt – megtanultak cinezni és 3D nyomtatni is.

Amikor az idő megengedte, megrendezésre kerültek a sportbajnokságok, a számháború, illetve az érdeklődők barantázhattak is. Esténként kvízek voltak, egyik nap pedig egy tudományos kincskeresőn versenyezhettek a résztvevők.

A tábor utolsó napja főként szórakozásból állt: az utolsó műhelyek lezajlása után felkirándultunk a dombtetőre, ahol újabb csapatépítő játékok következtek. A nap folyamán fotóverseny is zajlott (a díjazottakat a beszámoló végén hirdetjük meg), ezért mindenki a legszebb tájat próbálta lencsevégre kapni. Besötétedés után meggyújtottuk a várva várt tábortüzet, amely mellett lezajlottak a „Ki mit tud?” előadások. Az este egy rövid csillagnézéssel zárult, ahol a fizika műhelyen tanultak lettek felelevenítve.

Hazautazás előtt a díjkiosztón mindenki megkapta a megérdemelt oklevelét, majd közösen megnézték a fotóversenyre beküldött képeket, visszagondolva a héten gyűjtött szép pillanatokra.

Örülünk, hogy az idén is betelt tábor résztvevői élményekkel, barátságokkal és rengeteg új tudással térhettek haza. Jövőre is visszavárunk mindenkit!

Köszönjük mindenki segítségét, hozzájárulását és támogatását a tábor megszervezésében!

Foglalkozásvezetők: Mauzer Erika, Bakos Veronika, Tóth Kinga, Valkai Előd, Floca Larissa, Berta Evelyn-Boglárka

Fotós: Rákóczi Loránt


Segítő diákok: Kudor Laura, Lőrincz Ervin, Mihalca Tudor, Musceac Tímea, Orosz Mikolt Adónia, Szilágyi Bence Béla, Tönkő-Fenyvesi Réka

Támogatók: Óbudai Egyetem, Bartók Béla Alapítvány
Fotóverseny díjazottjai:
Kreatív szelfi – Floca Ádám, Mészáros Márk, Szendrey Dániel
Tájkép – Varga Norbert, Csóka Emese, Patakfalvi-Nagy Lukács
Pillanatkép – Fórika Tamás, Horváth Ákos, Varga Norbert
Érdekes tárgy – Mészáros Márk, Patakfalvi-Nagy Lukács, Barabás Noémi
Amit szerettél a táborból – Szendrey Dániel, Patakfalvi-Nagy Lukács, Barabás Noémi
Amit nem szerettél a táborból – Patakfalvi-Nagy Lukács, Szendrey Dániel, Mészáros Márk