

Válasz: Egy közösségi iskola nemcsak oktató- nevelő intézmény, hanem kulturális és egészségfejlesztő feladatokat is ellát. Ebben a koncepcióban az óvoda- és iskolaközpont saját konyhája és ebédlője létfontosságú.
A diákok jellemzően 6-8 órát töltenek az iskolában, ezt követik a különböző tehetséggondozó, hagyományőrző foglalkozások, tevékenységek, így több étkezés is az iskolában történik (tízórai, ebéd, uzsonna). 2017-ben az iskola szomszédságában levő régi parókia épület (Regele Carol 15-ös szám) használati jogát az iskola egy húsz éves időszakra megkapta a Polgármesteri hivataltól. Ennek az épületnek a felújítására pályázott sikeresen a Bartók Béla Alapítvány és az iskola 2018-ban.
A Nemzetpolitika Államtitkárság támogatásával, a Bethlen Gábor Alap révén megvalósult az épület felújítása, a konyha és ebédlő kialakítása. A munkálatok szekszerű vezetője Boros József volt. A működési engedélyek megszerzéséhez szükséges módosítások megvalósítását egy sikeres közösségi gyűjtés tette lehetővé.
Hogy mennyire sikerült újragondolni a klasszikus iskolai menzát azt az elmúlt másfél év működése bizonyítja.
Naponta mintegy 350 diák és pedagógus ebédel az iskola étkezdéjében. Ebben a tanévben a kollégiumban lakó diákok számára nemcsak ebédet, hanem reggelit és vacsorát is biztosítunk.
A hatékony, egészséges és diákbarát működtetés mögött remek csapat áll: Kovács Csilla (projektmenedzser), Doiciu Rozália (szakács), Gyömbér Levente (szakács), Lazar Erika (szakács) és Simonfi Tamás (szakács), a szervezésben pedig sok más pedagógus és munkatárs segít.