În cadrul proiectului transfrontalier ENERGY (ROHU00469) s-a încheiat prima serie de activități extracurriculare dedicate elevilor. Cei 15 elevi, coordonați de Valkai Előd, au avut ocazia să învețe despre energiile regenerabile și să conștientizeze posibilitățile de evitare a risipei de energie.
Proiectul intitulat „Energia regenerabilă și principiul fără deșeuri – pentru beneficiile diferitelor sectoare: autorități, instituții, organizații” se desfășoară în parteneriat cu Primăria Ásotthalom și Asociația Bastion.
Responsabil de proiect: Simonfi-Harkay Gabriella
Fotografii: Orosz Sándor