Concursul de matematică Zrínyi Ilona-Gordiusz

Concursul de matematică Zrínyi Ilona-Gordiusz

La etapa judeţeană a concursului de matematică Zrínyi Ilona-Gordiusz au participat 139 de elevi din clasele III-XII dintre care 52 au fost premiaţi pe 7 martie.

Clasa a III-a: Szász Mónika (Premiul I) Jakab Árpád (Premiul II) Stan Lilla (Premiul III) Molnos Eszter (Menţiune) Berkes Bettina (Menţiune) Péter Szilvia (Menţiune).

Clasa a IV-a: Boros Titusz (Premiul I) Orosz Katalin (Premiul II) Gulyásy Alexandru (Premiul III) Illés Izabella Krisztina(Menţiune) Kohonitz-Turbók Róbert (Menţiune) Varga Dávid (Menţiune).

Clasa a V-a: Gergely Róbert (Premiul I) Jakab Lóránd (Premiul II) Pricop Annamária (Premiul III) Gergelyfi Beáta(Menţiune) Győrfi Erik (Menţiune) Bakó Beatrix (Menţiune).

Clasa a VI-a: Máté Dávid (Premiul I) Harkay Gabriella (Premiul II) Oláh Tibor Dávid (Premiul III) Jakab Orsolya Erzsébet (Menţiune) Fodor Zsuzsanna (Menţiune) Kovács Árpád (Menţiune).

Clasa a VII-a: Szász Tamás (Premiul I) Szabó Liza (Premiul II) Orosz Kelemen (Premiul III) Bokor Zalán Béla (Menţiune) Lengyel Dániel (Menţiune) Bâtoancă Diana (Menţiune) Cziprián-Kovács László (Menţiune) Tóth István (Menţiune).

Clasa a VIII-a: Antal Roland (Premiul III) Berkes Edina (Menţiune) Bakó Róbert Cristian (Menţiune).

9.M.I: Szűcs Róbert (Premiul I) Franka Noémi (Premiul II) Szabó Anita (Premiul III) Bányai Eliz (Menţiune).

10.M.I: Csestanovits Judith (Premiul I) OláhTamás (Premiul II) Fodor Zsófia (Premiul III) Püsök Csaba(Menţiune).

11.M.I: Bâtoancă Isabela (Premiul I) Pintér Jenő (Premiul II) Szabó Ágota (Premiul III) Kása  Roland (Menţiune).

12.M.I: NemesAndrás (Premiul I).

 9-12 Ec: Gyenes Brigitta 9.Ec. (Premiul III) Szarvas Albert 10Ec. (Menţiune) Lakatos Dorottya 10Ec (Menţiune) Borzási Tibor12 Ec. (Menţiune).

Profesori pregătitori:  Adorjányi Borbála, Albert Etelka, Apró Julianna, Bakos Ágnes Mónika, Milos Edit, Nemes András, Păcurar Maria, Szabó Ferenc, Szilveszter Ibolya, Tamási Emese.

La etapa internaţională de la Veszprém, 27-29 martie 2013, judeţul nostru va fi reprezentat de Szász Tamás  (7.A)  şi Csestanovits Judith (10.M.I.) Profesori pregătitori:   Păcurar Maria şi Nemes András.

 

 


Calendar evenimente

Calendar evenimente
Ianuarie
L M M J V S D
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Căutare

Pentru o căutare cât mai precisă folosiţi diacritice!

Lucrări ale elevilor

Navigare pagină web

navigator